Bełchatowska parafia Miłosierdzia Bożego uczciła święto Bożego Ciała procesją religijną

Stało się tradycją, że mieszkańcy Bełchatowa obchodzą święto Bożego Ciała w wyjątkowy sposób. Liczna grupa parafian z parafii pw. Miłosierdzia Bożego, która ma swoją siedzibę na osiedlu Binków, wzięła udział w uroczystej procesji. Tym razem trasa procesji została wytyczona wzdłuż ulic tego kwitnącego osiedla.

Podczas uroczystości zorganizowano cztery ołtarze, które były strategicznie rozmieszczone wzdłuż trasy procesji. Wierni modlili się przy nich podczas przechodzenia. Dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności, ołtarze były gustownie dekorowane i przygotowane do ceremonii.

Kolejno, procesja przemaszerowała przez ulicę św. Faustyny Kowalskiej, gdzie przy budynku spółdzielni Wod-Kan ustawiono pierwszy ołtarz, który został udekorowany przez Oazę Rodzin. Następnie, wierni przenieśli się na osiedle Słoneczne, gdzie mogli zobaczyć drugi ołtarz, którego wygląd był efektem pracy mieszkańców tego osiedla. Ustawiono go przy Krzyżu.

Procesja zgodnie z planem ruszyła następnie ulicą Budryka do św. Barbary 2. Tam wierni mogli zobaczyć trzeci ołtarz, przygotowany przez Kółka Różańcowe i Rycerstwo Niepokalanej. Ostatni punkt procesji to plac kościelny, gdzie ustawiono ostatni ołtarz. Za jego dekoracje odpowiedzialne były rodziny z ulicy Solnej, Szmaragdowej i Brylantowej.