Bełchatowska Piętnastka – sam możesz wybrać trasę biegu!

Do sławnego już w całym powiecie biegu, jeszcze kilka miesięcy. Jednak już teraz organizatorzy zachęcają do udziału.  Proponują również wspólne przygotowania listopadowego biegu. Każdy z mieszkańców i biegaczy może dołożyć swoją cegiełkę. Bowiem uczestnicy mogą już teraz sami wskazać trasę biegu.

Skąd taka decyzja? W 2023 roku odbędzie się już czterdziesta edycja biegu. Organizatorzy postanowili, że to właśnie uczestnicy będą mieli decydujący głos. Operatorzy udostępnili ankiety online trzema metodami z poprzednich lat. Na tej podstawie mogą wybrać, dokąd ich zdaniem powinna zmierzać konkurencja.

– „Wiemy, że każda trasa ma swoich zwolenników i przeciwników, a więc postaramy się dokonać wspólnie takiego wyboru, który w większości ucieszy znaczną większość” – dodaje organizator.

Wszystkie zaplanowane trasy mają długość 5 km, zaczynają się i kończą w tym samym punkcie, czyli Halą Energia. Pierwsza propozycja to droga z 2018 roku. Druga droga do wyboru to ta z 2021 roku. Trzecia i ostatnia droga jaką mogą wybrać sportowcy to ta z 2022 roku.