Bełchatowski Bieg Konstytucji 3 Maja: Uczniowie szkół podstawowych zmierzą się na trasie w Parku Olszewskich

Świętowanie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Bełchatowie będzie miało sportowy akcent. 8 maja odbędzie się bowiem Bełchatowski Bieg Konstytucji 3 Maja. Jest to jedno z kluczowych wydarzeń, które uświetniają miejskie obchody tej ważnej daty. W biegu mogą wziąć udział uczniowie klas I-III szkół podstawowych z Bełchatowa. Trasa biegu zostanie wyznaczona malowniczymi alejkami parku Olszewskich.

Bieg dla najmłodszych miłośników sportu rozpocznie się oficjalnie o godzinie 10:00. Wytyczona trasa, którą będą pokonywać małe zdolne nóżki, to dystans pomiędzy 300 a 400 metrów. To odległość zaprojektowana specjalnie z myślą o potrzebach i możliwościach naszych najmłodszych uczestników.

Zawodnicy podzieleni zostaną według roczników. Na starcie pojawią się najpierw uczniowie urodzeni w 2014 roku, a bieg zakończą Ci najmłodsi, czyli rocznik 2016. Szczególnie miłym elementem wydarzenia będą upominki. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom oraz słodki poczęstunek. A dla tych najbardziej zaradnych przewidziano dodatkowe nagrody – pamiątkowe medale i prezenty za miejsca na podium.