48-letni kierowca volkswagena z Piotrkowa Trybunalskiego uderzył w ciągnik rolniczy na drodze w Kleszczowie

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Kleszczowie, którzy interweniowali na miejscu zdarzenia drogowego, potwierdzili, że 48-letni mężczyzna z Piotrkowa Trybunalskiego, kierujący samochodem marki Volkswagen na trasie Chabielice – Piaski, podjął próbę wyprzedzania ciągnika rolniczego marki Ursus. Za sterem tego ostatniego znajdował się 44-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego – poinformowała Iwona Kaszewska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

Jak dalej relacjonuje rzeczniczka, kiedy samochód osobowy znalazł się na pasie ruchu przeznaczonym do jazdy w przeciwnym kierunku, operator ciągnika zdecydował się na skręt w lewo. Jednak nie upewnił się wcześniej, czy jest bezpieczne wykonanie takiego manewru i czy nie jest wyprzedzany przez inny pojazd.

W efekcie powyższych działań, kierujący volkswagenem uderzył swoim prawym przednim kołem w lewe przednie koło ciągnika rolniczego. Rozmach zderzenia był na tyle duży, że kierowca samochodu osobowego uderzył następnie w drogowskaz i ostatecznie zatrzymał pojazd na torach kolejowych – dodaje Kaszewska.

Na szczęście w wyniku tego incydentu drogowego nikt nie doznał obrażeń. Testy alkomatem wykazały, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Mimo to, sprawą zajmie się teraz sąd.

Funkcjonariusze policji korzystają z tej okazji, aby przypomnieć wszystkim kierującym o konieczności zachowania ostrożności podczas prowadzenia pojazdu. Uważne i przezorne postępowanie na drodze może uratować życie i zdrowie zarówno kierowcy, jak i innych uczestników ruchu drogowego.