Uroczysta msza w Bełchatowie w hołdzie strażakom z okazji ich święta

Strażacy z kilku jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Bełchatów uczcili swoje szczególne święto udziałem w specjalnej mszy. W intencji tych odważnych ludzi, których patronem jest Św. Florian, została odprawiona uroczysta liturgia w parafii na osiedlu Olsztyńskim.

Dla strażaków 4 maja to ważna data, stanowiąca okazję do świętowania. Dzień ten jest bowiem obchodzony jako ich święto, a także jest dniem imienin Floriana. To właśnie Święty Florian jest patronem strażaków, którzy codziennie stawiają czoła niebezpieczeństwom, ratując ludzkie życia i mienie. Z tej właśnie racji, w parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy na bełchatowskim osiedlu Olsztyńskim, odbyła się uroczysta msza.

W ceremonii uczestniczyli ochotnicy z jednostek OSP działających na terenie owej parafii, takich jak OSP Niedyszyna i OSP Dobrzelów. W uroczystości wzięli też udział gościnnie druhowie z jednostki OSP Bełchatów. Msza była celebrowana przez ks. proboszcza Mariusza Kuligowskiego i zgromadziła przedstawicieli lokalnego samorządu gminy Bełchatów.