Budżet Obywatelski to podziału

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Bełchatów otrzymał w tym roku 1 mln zł – 100 tys. zł to projekty miękkie, a 900 tys. zł to projekty twarde. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? O tym zdecydują sami mieszkańcy.

„Budżet obywatelski to okazja do rzeczywistego i bezpośredniego decydowania o tym, na co zostanie wydana część miejskiego budżetu. W poprzednich edycjach bełchatowianie pokazali, że potrafią i chcą angażować się w życie miasta. To oni są autorami projektów i to również oni decydują o wyborze oraz realizacji tych najciekawszych. To realny wpływ na zmianę otoczenia i wkład w rozwój Bełchatowa. Liczę, że także w tym roku zgłoszonych zostanie wiele interesujących propozycji, które wspólnie zrealizujemy” – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Będzie to dziewiąta edycja Budżetu Obywatelskiego Bełchatowa. Miasto przekazuje swoim mieszkańcom milion złotych. W ramach tej puli 100 tys. osób zostanie przydzielonych do realizacji projektów miękkich w formie pracy bezgotówkowej. Dlatego takie jak. obejmuje wykłady, warsztaty, dyskusje panelowe, zawody lekkoatletyczne i koncerty. Reszta to 900 tys. zł., otrzyma tzw. kompleksowy projekt, jakim są zazwyczaj różnorodne inwestycje, takie jak obiekty sportowe, sanktuaria, ścieżki rowerowe czy place zabaw. Co jednak ważniejsze, z usługi tej można korzystać wyłącznie na terenach należących do miasta.