Inwestycje drogowe w Bełchatowie

W tym roku rozpocznie się wiele inwestycji drogowych. Miasto właśnie podpisało kontrakty na budowę i remont kilku dróg i parkingów w Bełchatowie. Wszystkie prace przekroczą 31 mln zł, a na ich realizację burmistrz Mariola Czechowska otrzymała 25 mln zł dofinansowania z Polskiego Ładu II.

„Inwestycje drogowe to dla mnie priorytet. Dlatego dokładam wszelkich starań, aby w miejskim budżecie zabezpieczyć jak najwięcej środków właśnie na te zadania. Mam dla mieszkańców bardzo dobrą wiadomość. Właśnie podpisałam umowy na realizację kolejnej, po Binkowie, ogromnej inwestycji. Lada moment ruszamy z budową nowych, a także przebudową czy modernizacją kilkunastu miejskich ulic. Zaplanowaliśmy szeroki zakres prac. Poprawiając stan jezdni i chodników, a także budując nowe miejsca parkingowe, odpowiadamy zarówno na potrzeby kierowców, jak i pieszych. Jestem przekonana, że po zakończeniu wszystkich robót, Bełchatów wyraźnie zmieni się na lepsze dla naszych mieszkańców” – powiedziała prezydent miasta Mariola Czechowska.

„Budowa i modernizacja infrastruktury drogowej na terenie Miasta Bełchatowa” jest zadaniem podzielonym na pięć części, obejmą one między innymi roboty w różnych częściach miasta. Będzie to budowa i rozbudowa kilku ulic, takich jak Dębowa oraz Kasztanowa. Dodatkowo zmodernizowane zostaną nawierzchnie np. ul. Staszica (od skrzyżowania z ul. Czyżewskiego do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej/Goetla), Armii Krajowej (od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Goetla/Staszica) oraz ul. Goetla (od skrzyżowania z ul. Staszica/Armii Krajowej do planowanej obwodnicy wschodniej).

Wszystkie prace w ramach nowo podpisanych umów muszą zakończyć się w pierwszej połowie 2025 roku. Kwota, jaką miasto zapłaci za prace, to ponad 31,6 mln zł. To o 5 mln zł więcej niż pierwotnie zakładana kwota. Wymusiło to wprowadzenie zmian w budżecie miasta. Decyzję w tej sprawie radni podjęli w miesiącu marcu na sesji Rady Miejskiej, co umożliwiło podpisanie umowy.