Dramat na boisku: GKS Bełchatów kontra Warta Sieradz w sezonie 2023/2024

Zespół GKS-u Bełchatów, spotkał się z drużyną Warta Sieradz na boisku w jedenastym meczu sezonu 2023/2024 III Ligi (Grupa 1). To było emocjonujące starcie dwóch ekip, z których jedna – Warta Sieradz – znajdowała się w niebezpiecznej strefie spadkowej. Czy królewski tytuł derbów został utrzymany przez zawodników bełchatowskich?

Podczas ostatnich rozgrywek weekendowych, „Brunatni” z Bełchatowa doznali drugiej porażki w bieżącym sezonie. Gracze z Sulejówka, którzy rywalizowali z drużyną trenowaną przez Bogdana Jóźwiaka, ostatecznie odnieśli zwycięstwo 1:0 po niezwykle wyrównanym meczu. Mimo to, wynik ten nie miał wpływu na ogólną pozycję GKS-u Bełchatów w klasyfikacji ligowej. Tracili pięć punktów do Lechii Tomaszów Mazowiecki i zdobyli tyle samo punktów co Świt Nowy Dwór Mazowiecki i Victoria, które zajmowały odpowiednio drugie i czwarte miejsce.

W minionych dziesięciu rundach rywalizacji Warta Sieradz zdołała zdobyć jedynie osiem punktów (2-2-6), co sprowadziło drużynę na szesnaste miejsce. Wyglądało więc na to, że jest to doskonałe pole do poprawy wyników dla bełchatowian po ostatniej porażce. Nic dziwnego, że goście byli uznawani za przysłowiowe kaczki do odstrzału na stadionie przy ulicy Sportowej 3. Czy różnice w umiejętnościach obu drużyn zostały potwierdzone na boisku? Derby województwa łódzkiego pokazały, że takie spotkania mają swoje unikalne reguły.