Efektywne rozwiązania dla ciepłownictwa – bezkonkurencyjna oferta Enerii

Nawiązanie bezpośredniej współpracy ze światowym liderem w dziedzinie budowy maszyn – CAT, sprawiło, że oferta Enerii zyskała zupełnie nowy wymiar. Dzięki temu można zaproponować klientowi kompleksowe rozwiązania w dziedzinie energetyki alternatywnej, nie tylko polegającej na standardowym wykorzystaniu paliw. Kogeneracja to zupełnie nowe spojrzenie na systemy energetyczne. Podwójne wykorzystanie paliwa gazowego do produkcji więcej niż jednego rodzaju energii, sprawia, że produkcja jest zwyczajnie dużo bardziej efektywna. Wiele zależy od rodzaju prowadzonej działalności gospodarczej, jednak w wielu przypadkach kogeneracja przynosi znaczące korzyści, a przy optymalnym wykorzystaniu wytworzonej energii inwestycja może się zwrócić szybciej niż zakładają prognozy. Niepodważalnym dowodem na to, że kogeneracja właściwie same korzyści jest fakt niesłabnącej popularności tego typu układów. Eneria zrealizowała, lub jest w trakcie realizacji inwestycji o łącznej mocy niemal 150 MWe.

Dlaczego to się opłaca?

Wśród podstawowych korzyści, wymienianych przez inwestorów, którzy postanowili skorzystać z oferty Enerii jest pozytywny wpływ na bilans energetyczny zakładu, w jakim zastosowano system kogeneracyjny. Niepodważalne jest także zwiększenie efektywności energetycznej elektrociepłowni, które do tej pory działały w oparciu o stare, przestarzałe procedury. Ważnym aspektem całego spektrum oszczędności jest po prostu redukcja kosztów stałych prowadzenia działalności gospodarczej. Biorąc pod uwagę rosnące ceny energii, możliwość stworzenia niemal niezależnego systemu energetycznego, który działać będzie w oparciu o niezwykle wydajne i ekonomiczne silniki jest nie do przecenienia. W związku z możliwością zorientowania układu kogeneracyjnego wyłącznie na pracę w trybie rezerwowym, oferta Enerii jest też świetną możliwością na zbudowanie odpowiedniego zabezpieczenia energetycznego o strategicznym znaczeniu. Dzięki układom kogeneracyjnym Enerii, przy zgromadzeniu odpowiedniego zapasu paliwa można z powodzeniem przerzucić znaczną część obciążenia energetycznego na wysokowydajne silniki CAT. 

Eneria – fachowość i skrupulatność

Spośród nielicznych ofert firm, zajmujących się realizacją układów kogeneracyjnych, na szczególną uwagę zasługuje ta Enerii. Olbrzymie znaczenie ma w tym przypadku kompleksowość oferty, oraz wyjątkowe możliwości dostosowania rozwiązań, do warunków, w jakich funkcjonuje zakład. Mobilny charakter rozwiązań sprawia, że mogą być one dostosowane zarówno do zakładów, które już istnieją z ich własnymi uwarunkowaniami, jak i pozwala na perfekcyjny dobór komponentów pod konkretny projekt elektrociepłowni. Zespół Enerii zobowiązany jest także do przeprowadzania regularnych przeglądów serwisowych. W ich ramach dokonuje się analizy kondycji urządzeń, a także ewentualne wymiany elementów zużywalnych oraz olejów i smarów. Regularnie przeprowadzany serwis to podstawa utrzymania urządzeń w odpowiedniej kondycji. Specjaliści Enerii korzystają w tym czasie wyłącznie z oryginalnych podzespołów najwyższej jakości. Gwarantuje to producent, firma Caterpillar. Cała oferta oraz wszelkie informacje dostępne są na stronie internetowej https://eneria.pl/oferta/kogeneracja/.