Francuz Pierre Derouillon dołącza do PGE GiEK Skra Bełchatów przed sezonem 2023/2024

Po zdecydowanym przetasowaniu składu podczas najnowszego okresu transferowego, drużyna siatkarska PGE GiEK Skra Bełchatów postanowiła dokonać jeszcze jednej zmiany tuż przed rozpoczęciem sezonu 2023/2024. Zmiana ta była podyktowana koniecznością przeprowadzenia operacji na kolanie u Mateusza Miki, co wymagało od drużyny znalezienia zastępstwa na jego pozycji.

Nowe oblicze w składzie bełchatowskiego klubu siatkarskiego to efekt poważnej restrukturyzacji drużyny po niezbyt udanym poprzednim sezonie. Skład zespołu został praktycznie całkowicie odmieniony, z wieloma nowymi graczami dołączającymi do drużyny – wśród nich są Dawid Konarski, Bartłomiej Lipiński i Mateusz Mika. Niestety, uraz kolana zawodnika stworzył dla szefów klubu dodatkowe wyzwanie.

Podczas letnich przygotowań członkowie drużyny Bełchatów musieli dostosować się do sytuacji, w której tylko trzech przyjmujących było dostępnych dla zespołu. To skłoniło ich do zaproszenia na treningi francuskiego reprezentanta Pierre’a Derouillona.

Derouillon, urodzony w 1999 roku, wykazał na tyle dobre umiejętności, że kierownictwo Skry zdecydowało się go zaangażować na stałe. Nie jest pewne, ile czasu Mateusz Mika będzie potrzebował na rekonwalescencję po operacji kolana, stąd decyzja o wzmocnieniu składu nowym zawodnikiem.