Spotkanie Bełchatowian z Bogusławem Wołoszańskim – kandydatem w wyborach parlamentarnych

W mieście Bełchatów miało miejsce publiczne spotkanie mieszkańców z Bogusławem Wołoszańskim, znanym historykiem i twórcą programów telewizyjnych, który zamierza kandydować w nadchodzących wyborach parlamentarnych. W trakcie tego wydarzenia poruszono wiele istotnych kwestii, a jednym z najważniejszych problemów, które podjęto do dyskusji, było zagrożenie wynikające z istnienia ogromnego składowiska chemikaliów położonego w miejscowości Rogowiec.

Bogusław Wołoszański jest głównym kandydatem Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu. Na spotkanie w Bełchatowie zaprosił go Arkadiusz Rożniatowski, członek miejscowej rady miejskiej, który także ma zamiar ubiegać się o miejsce w parlamencie, startując z piątej pozycji na liście KO. Spotkanie odbyło się w ostatni piątek września – 29-go dnia miesiąca. Wołoszański i Rożniatowski spotkali się z licznie przybyłymi mieszkańcami Bełchatowa w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury, która była prawie w pełni zapełniona. Nie zabrakło też licznych pytań i zagadnień do dyskusji.

Głównym problemem, który był omawiany podczas tego spotkania, była kwestia składowiska niebezpiecznych odpadów w Rogowcu. Miejscowość ta jest obecnie miejscem nielegalnego składowania około 50 tysięcy beczek i mauzerów z chemikaliów. Wiele z tych pojemników jest wyciekających, a w ubiegłym roku doszło nawet do eksplozji kilku z nich. Problem ten jest nierozwiązany od wielu lat, składowisko nadal nie zostało uprzątnięte. Ta ekologiczna bomba stanowi poważne zagrożenie dla tysięcy pracowników PGE, ale również dla całej okolicy.