Grupa BGO WYR 4X4 z Bełchatowa – zawody o Złoty Tłok

Grupa BGO WYR 4X4 – zawody o Złoty Tłok

Grupa BGO WYR 4X4 z Bełchatowa – zawody o Złoty Tłok

Grupa BGO WYR 4X4 z Bełchatowa zorganizowała kolejne zawody integracyjne. Zawody odbywają się co roku, a tego roczna edycja jest już 7. z kolei. Biorą w nim udział członkowie grupy BGO WYR 4X4 z Bełchatowa, więc jest to impreza o charakterze integracyjnym. W wyścigu startowało 11 samochodów, a odbył się on na poligonie w Zelowie. Po raz kolejny zwycięzcą okazał się Marcin Bukowski i to on dostał rzeczony Złoty Tłok. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Mariusz Skowroński i Sylwester Witczak

Czym jest grupa BGO WYR 4×4?

Czym się zajmuje Bełchatowska Grupa Offroadowa poza corocznymi zawodami o Złoty Tłok? Członkowie tego założonego w 2014 r. klubu urządzają liczne rajdy, eventy i pokazy. Jak sami o sobie piszą na swojej stronie internetowej, ich celem było propagowanie bezpiecznej i aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Wydarzenia, które organizuje grupa, mają miejsce w Bełchatowie oraz na terenie powiatu, ale ich celem jest również integrowanie się z ogólnopolskim środowiskiem offroadowym.

Offroad w szczytnym celu

Czy wyczynowe jeżdżenie samochodami terenowymi może mieć aspekt charytatywny? Oczywiście, że tak! Członkowie grupy m.in wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej pomocy w 2016 r., gdzie oferowali przejażdżkę w zamian za datki. Wystawili również na licytację voucher na całodniową wyprawę, którego ostateczna cena wyniosła 3 tys. złotych. Oprócz WOŚP-u grupa brała też udział w innych pojedynczych akcjach charytatywnych, za co należy im się ogromny szacunek.