Koronawirus w powiecie bełchatowskim

Koronawirus w powiecie bełchatowskim – nowe dane

Koronawirus w powiecie bełchatowskim – nowe dane

Koronawirus w powiecie bełchatowskim – jak wyglądają dane, które przedstawiło 25 października biuro prasowe wojewody łódzkiego? Otóż w całym województwie łódzkim notuje się 907 nowych zakażeń. W samym powiecie bełchatowskim zaś łączna liczba osób, które uzyskały pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2 to 776.

Koronawirus w powiecie bełchatowskim na tle kraju

Dobrą wiadomością jest, że 49 nowych osób z powiatu bełchatowskiego wyzdrowiało przy liczbie 16 nowych zarażonych. 720 mieszkańców powiatu znajduje się obecnie na kwarantannie, a 128 objęto nadzorem epidemiologicznym. Łączna liczba zakażeń w powiecie bełchatowskim to 1167, z czego 365 pacjentów wyzdrowiało.

Raport niestety mówi też o nowych zgonach w powiecie. Jedną z osób, które zmarły z powodu choroby to 75-letnia kobieta, która była pacjentką w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim. Pozostałe dwie to 79-letnia kobieta z powiatu radomszczańskiego oraz 84-latka, która była pacjentką szpitala im. Biegańskiego w Łodzi. Wszystkie te kobiety cierpiały również na choroby współistniejące.

Koronawirus w województwie łódzkim

Przyjrzyjmy się danym z całego województwa, które uległy drobnym zmianom od czasu ostatniego raportu. Aktualnie zarażonych mieszkańców województwa jest 10365, podczas gdy łączna liczba zakażeń opiewa na 18431. Oznacza to, że 7697 pacjentów już zdążyło wyzdrowieć. Optymizmem powinien napawać fakt, że liczba ozdrowieńców przekracza liczbę zgonów, jaką jest na ten moment 369. Bardzo duża jest jednak liczba osób poddanych nadzorowi medycznemu. 2437 osób znajduje się właśnie pod ścisłym nadzorem epidemiologicznym, a 23322 mieszkańców województwa przebywa na kwarantannie.