śmierć motocyklisty

Śmierć motocyklisty – województwo łódzkie

Śmierć motocyklisty – województwo łódzkie

Śmierć motocyklisty: W niedzielę 25 października miał miejsce tragiczny wypadek, w którym brał udział 23-latek. Mężczyzna, kierujący motocyklem, zderzył się z samochodem osobowym, w wyniku czego natychmiast zmarł. Na miejsce przybyła policja i straż pożarna.

Śmierć motocyklisty na drodze krajowej 43

Zdarzenie miało miejsce w województwie łódzkim w miejscowości Pątnów na drodze krajowej 43. Doszło do niego w niedzielę 25 października ok. godziny 16, kiedy 23-latek stracił panowanie nad motocyklem. W wyniku problemów z utrzymaniem kontroli nad pojazdem motocyklista uderzył w samochód, co skończyło się natychmiastową śmiercią. Na miejscu jak najszybciej znalazła się policja, straż pożarna i prokuratura, a drogę zabezpieczono.

Wypadki śmiertelne – co mówią statystyki?

Warto się zastanowić, co mówią statystyki na temat wypadków na polskich drogach. Na podstawie raportów policyjnych, dostępnych w sieci, można zauważyć, że wypadki drogowe są czymś bardzo powszechnym. Ile wypadków miesięcznie ma miejsce w Polsce? W tym miesiącu w wypadkach samochodów na terenie kraju rannych zostało 911 osób a 50 straciło życie. Liczba zgonów w tamtym miesiącu wyniosła 152 przy liczbie 2105 rannych. W samym województwie łódzkim w 2019 r. statystyki prezentują się następująco: w przeliczeniu na 100 mieszkańców współczynnik zgonów wyniósł 9,7, rannych 164,5 a wypadków 136,2.

czytaj także: Wicestarosta bełchatowski będzie musiał zapłacić