Mecz GKS vs Widzew się nie obędzie

Mecz GKS Bełchatów z Widzewem się nie odbędzie

Mecz GKS Bełchatów z Widzewem się nie odbędzie

Mecz GKS Bełchatów z Widzewem się nie odbędzie. Zarówno kibice z Bełchatowa, jak i fani łódzkiej drużyny będą musieli poczekać, żeby zobaczyć swoich ulubionych piłkarzy na murawie. Przyczyną jest decyzja sanepidu, na mocy której cała drużyna Widzewa Łódź musi odbyć kwarantannę do 27 października.

Jaki jest stan zdrowia piłkarzy Widzewa Łódź?

Oficjalna strona internetowa klubu Widzew Łódź podaje informacje na temat dwóch piłkarzy, którzy otrzymali pozytywne wyniki testów na COVID-19. Według zapewnień klubu czują się oni dobrze i wciąż pozostają pod opieką medyczną. Reszta drużyny raportuje na bieżąco swój stan zdrowia, ale jak na razie nikt nie wykazuje objawów choroby. Mimo to klub Widzew Łódź odwołał wszystkie treningi, choć dał swoim piłkarzom alternatywę. Jak się okazuje, nawet piłkarze mogą pracować zdalnie. Każdy z nich otrzymał określone wytyczne, dotyczące treningu indywidualnego.

W jaki sposób odwoływane są mecze w czasach pandemii?

Jak wygląda procedura odwołania meczu w przypadku podejrzenia zachorowania? Na początku konieczne było skontaktowanie się z sanepidem, w efekcie czego na piłkarzy Widzewa została nałożona obowiązkowa kwarantanna. Następnie klub piłkarski musiał poinformować Polski Związek Piłki Nożnej, który miał zadecydować o tym, czy mecz GKS Bełchatów vs Widzew Łódź się odbędzie. Ostatecznie centrala zdecydowała się go przełożyć, ale niestety nie znamy jeszcze nowego terminu.

30 Października zaś ma się odbyć mecz 1/16 Pucharu Polski, gdzie Widzew ma stawić czoło Legii Warszawa. Czy piłkarze będą mogli zagrać w tym meczu? Chyba po prostu musimy poczekać i obserwować rozwój sytuacji. Drużyna GKS Bełchatów natomiast ma się dobrze i prowadzi treningi w normalnym trybie.