Medale prezydenckie dla par z Bełchatowa obchodzących złote i diamentowe gody

23 listopada, w czwartkowy dzień, odbyło się uroczyste spotkanie z parą prezydentów – Prezydent RP oraz lokalny Mariolą Czechowską. Spotkanie to miało na celu uhonorowanie siedmiu par małżeńskich, które ponad 50 lat temu zdecydowały się razem stawić czoła wyzwaniom życia rodzinnego. Z tej wyjątkowej okazji otrzymali medale od Prezydenta RP.

Siedem par z Bełchatowa, które wiele lat temu, będąc młodymi i pełnymi pasji, obiecały sobie „miłość, wierność i uczciwość małżeńską”. Pomimo upływu czasu, nadal są ze sobą, dzieląc radości i smutki codziennego życia. Sześć z tych par obchodzi swoje złote rocznice ślubu, a jedna parę szczególnie wyróżniającą się – diamentową.

Państwo Teresa Olszowiec-Maćkowiak i Wiesław Maćkowiak, Janina i Eugeniusz Kuriatowie, Barbara i Bogdan Szafrańscy, Katarzyna i Józef Szydłowscy, Marianna i Marek Klekotkowie oraz Jadwiga i Włodzimierz Rośniakowie świętują swoje pięćdziesiąte rocznice małżeństwa. Alicja i Zygmunt Złochowie, zasłużyli na specjalne wyróżnienie, obchodzą bowiem sześćdziesięciolecie swojego związku.