Smartfon gamingowy – czym kierować się przy jego wyborze?

Czy ktokolwiek jest sobie w stanie wyobrazić świat bez smartfonów? Zdecydowanie byłoby to trudne zadanie. Wszystko za sprawą tego, że aktualnie telefony komórkowe to urządzenia wielofunkcyjne. Obecne smartfony to narzędzia do pracy, rozrywki, komunikatory i aparaty fotograficzne w jednym. To jednak nie wszystko. Rozwój technologiczny spowodował, że nowoczesny telefon doskonale sprawdza się jako smartfon dla graczy. Co więcej, rozwijający się rynek gier mobilnych powoduje, że smartfon gamingowy jest w stanie zaoferować doznania porównywalne z grą na urządzeniu ze znacznie większym ekranem. Jaki jest najlepszy telefon Samsung do gier spośród dostępnych urządzeń marki, jeśli chodzi o płynność i czas reakcji? Sprawdź!

Smartfon dla graczy – na co zwrócić uwagę?

Na co przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając smartfon gamingowy? Warto pamiętać o tym, że to urządzenie musi być w stanie zaoferować nam jak najlepsze osiągi niezależnie od tego, na jak zaawansowanym poziomie jest gra. Bardzo ważna jest tutaj płynność, szybkość i czas reakcji. Stąd najlepszy telefon do gier powinien posiadać wydajny i szybki procesor.

Oprócz tego istotna jest właściwa ilość szybkiej pamięci wewnętrznej oraz pamięci RAM. Dzięki temu nawet najbardziej skomplikowana i wymagająca gra zachowa płynność liczącą co najmniej kilkadziesiąt klatek na sekundę. Wybierając smartfon gamingowy, warto przyjrzeć się również temu, czy jego procesor wspiera obsługę sieci 5G. To bardzo szybki internet mobilny, który z pewnością korzystnie wpłynie na rozgrywki online.

Najlepszy telefon do gier – jaki ekran?

Nie ulega wątpliwości, że odpowiedni smartfon dla graczy powinien być wyposażony we właściwy ekran. Jest on równie istotny co ekran monitora w przypadku komputera gamingowego. Stąd podstawą będzie tutaj odpowiednio duży wyświetlacz, co najmniej 6-calowy. Takie rozwiązanie będzie sprzyjało odpowiedniej rozgrywce i co ważne, w czasie gry nie ma obaw o zasłanianie kciukami zbyt dużej powierzchni ekranu.

Oprócz wymiarów odpowiedni ekran w smartfonie dla graczy charakteryzuje się optymalną częstotliwością odświeżania ekranu, która powinna wynosić 120 Hz. Dzięki temu masz pewność, że widziany przez Ciebie obraz jest płynny i możesz zapomnieć o jakichkolwiek opóźnieniach, które mogą wpłynąć na ostateczny wynik gry.

Jaki telefon do gier wybrać?

Zastanawiasz się, jaki telefon do gier okaże się odpowiednim wyborem w Twoim przypadku? Jeśli zależy Ci na urządzeniu wysokiej jakości, sięgnij po Galaxy S23 Ultra. To niezwykle wydajne urządzenie: zostało wyposażone w najszybszy procesor SnapDragon*. Dzięki niemu jeszcze lepiej możesz wykorzystać możliwości swojego urządzenia. Samsung Galaxy S23 Ultra posiada również wydajną baterię o pojemności 5000 mAh, dzięki czemu możesz całkowicie poświęcić się ulubionej grze. Warto dodać, że Galaxy S23 Ultra został wyposażony w wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X, który zapewnia wyraźną widoczność szczegółów niezależnie od ustawień jasności wyświetlacza**.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*Na dzień 1 lutego 2023 roku, na podstawie specyfikacji i benchmarków branżowych przeprowadzonych przez Qualcomm Technologies, Inc.

*Snapdragon jest produktem firmy Qualcomm Technologies, Inc. i/lub jej spółek zależnych.

*Snapdragon jest znakiem towarowym lub zastrzeżonym znakiem towarowym firmy Qualcomm Incorporated.

**Wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X z Vision Booster w Galaxy S23 Ultra otrzymał certyfikat VDE Germany dla 100 procent Mobile Color Volume w gamie kolorów DCI-P3, co oznacza, że Twoje obrazy nie będą wyprane i uzyskasz niewiarygodnie żywe kolory niezależnie od różnych poziomów jasności. Wyświetlacz może osiągnąć szczytową jasność do 1750 nitów, poprawiając kontrast między ciemnymi i jasnymi aspektami treści cyfrowych w celu uzyskania bardziej błyskotliwej jakości obrazu, ze współczynnikiem kontrastu 3,000,000:1, aby uczynić Twoje mobilne doświadczenie bardziej wciągającym.