Na ulicach Bełchatowa pojawiły się kobiety w białych koszulach. O co chodzi?

W sobotę (21 maja) można było zobaczyć kobiety, które zdecydowały się na białe koszule. Oczywiście nie było w tym przypadku.

Co się działo?

Przede wszystkim należy mieć na uwadze, że mowa o projekcie #zobaczwięcej (w bełchatowskiej części akcji udział wzięło 30 pań). Za powstanie tego projektu odpowiada fotograf Magda Rdest-Nowak.

Przechodząc już do najważniejszego, pozujące kobiety przeszły chorobę nowotworową lub się z nią zmagają. Wydarzenie miało swój początek na Placu Narutowicza, natomiast dalsze etapy to nic innego jak pojawianie się w charakterystycznych częściach miasta. Warte zaznaczenia jest też to, że w sesji asystowali członkowie klubu motocyklowego czy właściciele zabytkowych samochodów. Krótko mówiąc, działo się sporo.

Gdyby kogoś interesowały fotografie, trzeba trochę poczekać, bo fotografie ukażą się w czerwcu (znajdziemy je na stronie projektu). Ważne jest też to, że możemy mówić o planie, zgodnie z którym pojawi się kalendarz ze zdjęciami. Co więcej, ewentualny kalendarz miałby pojawić się podczas finału akcji, czyli w październiku.

Warto także pamiętać o tym, że tematem przewodnim jest choroba nowotworowa, ale znaczenie ma także tolerancja, akceptacja i zrozumienie drugiego człowieka.