Na obrzeżach Bełchatowa powstaną mieszkania! Co wiemy na ten temat?

Nowe mieszkania to temat, który zawsze wzbudza emocje. Co więcej, możemy usłyszeć, że Gmina Bełchatów zapowiada budowę trzech bloków mieszkaniowych. Budynki te mają pojawić się w Dobrzelowie.

Czego możemy się spodziewać?

Zacznijmy od tego, że przygotowano wizualizacje. Wiadomo także, że łącznie ma powstać 50 mieszkań.

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, na pewno warto wiedzieć, że każdy budynek ma być czterokondygnacyjny (do tego zalicza się także podziemny parking). Można jeszcze dodać, że w jednym z bloków parter zostanie wykorzystany do działalności usługowej. Za realizację odpowiadać ma Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa. Dobrze też zdawać sobie sprawę z tego, że mowa o rządowym projekcie, do którego zdecydowało się dołączyć kilkanaście samorządów z regionu. Wypada też odnotować, bo pewnie nie wszyscy wiedzą, że chodzi o wsparcie tych, których nie stać na kredyt mieszkaniowy.

Wracając do budowy trzech budynków mieszkalnych, gmina zatwierdziła założenia, jakie mają spełnić budynki. Teraz trzeba czekać na dokumentację projektową i rozpoczęcie budowy. Gdyby ktoś interesował się rozkładem mieszkań, dobrze wiedzieć, że sprawa jest niejasna. Krótko mówiąc, musimy czekać na zakończenie pracy projektantów.

Jeśli interesujesz się tym, co dzieje się w stolicy województwa, pora zajrzeć tutaj.