Wątpliwości dotyczące wyborów dyrektorów

Kiedy są konkursy, nie brakuje emocji i co równie istotne, mogą pojawić się pewne wątpliwości. Świetnym przykładem jest to, co dzieje się w Bełchatowie.

Niespodziewana zmiana zdania

Przede wszystkim należy podkreślić, że chodzi o poszukiwanie dyrektorów. Co więcej, poszukiwania dotyczą Zespołu Szkolono-Przedszkolnego nr 9, SP nr 8, SP nr 5 oraz Przedszkola Samorządowego nr 1. Krótko mówiąc, braki są spore.

W takich okolicznościach nie pozostaje nic innego jak skoncentrowanie się na działaniu. Działanie mamy, aczkolwiek doszło do kontrowersji. Datą zakończenia konkursów początkowo był 3 czerwca. Początkowo, bo obecnie można zgłaszać się do 5 sierpnia. Zmiany dokonano na 4 dni przed końcem zbierania wniosków! Do tego trzeba pamiętać o tym, że jednym z koniecznych wymogów jest zaświadczenie lekarskie. Jak słusznie zauważa Arkadiusz Rożniatowski, zaświadczenie to traci ważność po 30 dniach od daty wydania. Radny mówi też o tym, że 5 sierpnia to zwyczajnie zbyt późny termin – musimy w końcu pamiętać o przygotowaniach do rozpoczęcia roku szkolnego. Z drugiej strony możemy usłyszeć, że wiceprezydent Bełchatowa nie ma zastrzeżeń. Można również dodać, że najważniejsze dla niego jest to, iż data mieści się w ramach prawnych.

Jak zakończą się wybory? Co z początkiem roku szkolnego? Wątpliwości jest wiele, ale na odpowiedzi przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.