Utalentowany bełchatowianin wyleci do Stanów Zjednoczonych?

Talent ma duże znaczenie, ale nie oznacza to tego, że osoby utalentowane mogą zapomnieć o pracy. Do tego czasem przyda się też wsparcie, czego przykładem jest sytuacja pewnego utalentowanego bełchatowianina.

Prestiżowe stypendium

Chodzi o Łukasza Kasprzaka, czyli ucznia Technikum Nowoczesnych Technologii w Kleszczowie. Chłopak walczy o prestiżowe stypendium, które pozwoli mu na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Do tego potrzebuje pomocy.

Pomoc ma związek, z tym że wiele zależy od głosów internautów. Warte podkreślenia jest również to, że chodzi o Queen Hedvig Scholarship, czyli stypendium, które trafia do uczniów trzydziestu najlepszych szkół średnich na terenie naszego kraju. Dobrze też wiedzieć, że możemy mówić o tygodniowym wyjeździe do Doliny Krzemowej, gdzie młodzi ludzie będą mieli okazję dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy. Wracając jeszcze do głosowania, Kasprzak ma za sobą pierwszą fazę rekrutacji – oczywiście z fazą tą nie było problemu. Obecnie jesteśmy na etapie autoprezentacji przed komisją konkursową. Autoprezentacja miała już miejsce pod koniec maja, ale na wynik musimy poczekać do 14 czerwca – wtedy kończy się głosowanie internautów. Istotne jest też to, że ocena autoprezentacji to połączenie głosowania internautów i zdania komisji konkursowej. Czy w takich okolicznościach trzeba kogoś zachęcać do głosowania?

Tutaj możesz poczytać o tym, co dzieje się w stolicy województwa.