Seniorzy otrzymali elektroniczne opaski!

Troska o seniorów to temat, o którym rozmawia się stosunkowo często. Niemniej mowa o temacie, w przypadku którego jest spore pole do rozmów. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na to, co wydarzyło się w Bełchatowie.

Elektroniczne opaski

Przede wszystkim należy uwzględnić, że chodzi o rozdanie opasek bezpieczeństwa. Warte odnotowania jest też to, że mowa o rozwiązaniu, z którego mogą korzystać osoby zgłoszone do programu realizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Istotne jest również to, że opaski trafiły do osób powyżej 65 roku życia.

Co by nie mówić, seniorzy narażeni są na różne dolegliwości. Do tego stan zdrowia błyskawicznie może ulec pogorszeniu. Dzięki opaskom bezpieczeństwa jest szansa na to, iż w trudnej sytuacji dojdzie do szybkiej i skutecznej pomocy. Wypada też zatrzymać się przy szczegółach – możemy mówić o czujnikach monitorujących najważniejsze czynności życiowe. Ponadto jest przycisk SOS – przycisk ten to opcja, która pozwala na natychmiastowe połączenie z osobą pełniącą funkcję ratownika medycznego.

Koszt zakupu urządzeń wyniósł 128 tysięcy złotych. Całą sumę pokryto ze środków rządowych.