Policjanci z Bełchatowa udaremnili działania młodej posiadaczki narkotyków

Funkcjonariusze policji w Bełchatowie, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej, doszli do wniosku, że 19-letnia kobieta może posiadać w swoim domu nielegalne substancje. W związku z tym, podjęli decyzję o dokonaniu niespodziewanej wizyty u podejrzewanej.

Gdy niespodziewanie pojawiła się policja, młoda kobieta była widocznie zaskoczona i zdenerwowana. Kiedy jednak usłyszała powód ich obecności, dobrowolnie wydała słoik zawierający substancję o właściwościach psychotropowych. Ale to nie był koniec znalezisk funkcjonariuszy – podczas przeszukania mieszkania odkryli również drobne narzędzia służące do handlu narkotykami, w tym wagę elektroniczną do precyzyjnego ważenia środków odurzających. Przy okazji, zabezpieczyli także pewną ilość gotówki, która – jak przypuszczają – mogła być zarobkiem z nielegalnej działalności. Informacje te potwierdziła nadkomisarz Iwona Kaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie.

W sumie, w wyniku działań policji zabezpieczono ponad 60 gramów substancji narkotycznych. Na podstawie zebranych dowodów, młoda kobieta usłyszała zarzuty dotyczące posiadania narkotyków – czynu zagrożonego karą do trzech lat pozbawienia wolności. Obecnie śledztwo w sprawie prowadzone jest przez policjantów z komisariatu w Zelowie.