Sprawdźmy co warto wiedzieć o Bełchatowie

Województwo łódzkie ma się czym pochwalić, a wycieczki po tej części kraju każdemu z nas dostarczą niezapomnianych wrażeń. Gdzie warto się wybrać? Do takich miast, jak Bełchatów. Dlaczego?

O Bełchatowie

Bełchatów, będący częścią historycznej ziemi sieradzkiej, po raz pierwszy wymieniany jest w dokumentach z końca XIV wieku. Do końca XVIII wieku był on niewielką miejscowością, jednak nadanie praw miejskich i inwestycja w zakłady przemysłowe sprawiły, że w XIX wieku Bełchatów zyskał na znaczeniu. Doskonale rozwijał się tu przemysł tkacki, choć obecnie miasto to kojarzone jest przede wszystkim z Zakładem Górniczo-Energetycznym „Bełchatów”.

Atrakcje turystyczne Bełchatowa

Zwiedzanie Bełchatowa to ciekawa propozycja dla tych, którzy chcą lepiej poznać dzieje tego miasta. W gronie zabytków, którym w trakcie historycznej wycieczki po Bełchatowie warto poświęcić swój czas, miejsce szczególne zajmuje późnobarokowy dwór Olszewskich, wzniesiony w XVIII wieku przez Rychłowskich – ówczesnych właścicieli Bełchatowa. Dziś rezydencja ta służy jako siedziba muzeum regionalnego, w którym można ujrzeć m.in. cios mamuta odkryty na terenie kopalni „Bełchatów” oraz eksponaty, które przedstawiają historię miasta.

Planujesz w najbliższym czasie wakacje? Sprawdź ciekawe kierunki wakacyjne na https://www.wczasowa.pl/.

Wrażenie robią też dworskie wnętrza, które do naszych czasów zachowały się w bardzo dobrym stanie. Dwór otacza zabytkowy park, na terenie którego można ujrzeć wiele okazałych drzew oraz geologicznych ciekawostek. Na terenie Bełchatowa nie brak też ciekawych obiektów sakralnych, wśród których wyróżnia się kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z XVIII wieku. Wzniesiony w stylu późnobarokowym, może się pochwalić ciekawym wystrojem wnętrza.

Bełchatów to ciekawy punkt w programie historycznej wycieczki po województwie łódzkim. To zajrzy do tego miasta, ten będzie mógł nacieszyć się ciekawymi zabytkami i zdobyć wiele ciekawych wiadomości na temat historii tego regionu.