Szkoła Podstawowa nr 3 w Bełchatowie doczekała się nowych miejsc parkingowych

Na prośbę rodziców oddano do użytku nowe miejsca postojowe przy Szkole Podstawowej nr 3. Powstała także coraz bardziej popularna zatoczka Kiss and Ride.

 Korki i brak przejazdu to codzienność

Przy Szkole Podstawowej nr 3 w Bełchatowie powstało kilka nowych miejsc parkingowych. Rodzice od wielu lat domagali się ich stworzenia, ponieważ mieli problemy z parkowaniem. Największe utrudnienia można było odczuć w godzinach porannych. Przed godziną 8:00 przed szkołą tworzą się straszne korki i zatory. Rodzice zostawiali auta wszędzie gdzie się dało, a najczęściej przy ulicy, co dodatkowo utrudniało przejazdy innym kierowcom.

Inwestycja kosztowała blisko 200 tysięcy złotych

Miasto przeznaczyło prawie 200 tysięcy złotych na budowę okolicznego placu wielofunkcyjnego. Inwestycja niewątpliwie powinna przyczynić się do polepszenia warunków przejazdów samochodów w tym rejonie miasta. Nawet kilka dodatkowych miejsc parkingowych może trochę zwiększyć komfort dowozu dziecka do szkoły.

Powstała też zatoczka Kiss and Ride

W wielu szkołach funkcjonuje tego typu zatoczka. To dobre rozwiązanie dla rodziców i dzieci. Opiekun może zaparkować na chwilę, szybko pożegnać się z dzieckiem i zwolnić miejsce dla kolejnego kierowcy. Auto nie powinno przebywać w zatoczce dłużej niż 1-2 minuty. Niedozwolone jest zatrzymywanie się w niej na dłużej lub traktowanie tego miejsca, jako normalnego parkingu.

Oprócz miejsc parkingowych i zatoczki K&R stworzono też drogę jednokierunkową i wyjazd z ze znakiem nakazu skrętu w ulicę Sinkiewicza.