Najbliższy weekend w Bełchatowie opanują Food trucki!

Kolejny zlot Food trucków w Bełchatowie odbywa się przy scenie plenerowej MCK PGE Gigantów Mocy przy placu Narutowicza. Wystartuje już w najbliższy piątek 10 września. Właściciele mobilnych restauracji zapraszają do skosztowania swoich potraw z różnych zakątków świata. Niewątpliwie będzie, w czym wybierać!

Zloty Food trucków zorganizowano po raz kolejny w Bełchatowie

Zlot tradycyjnie potrwa trzy dni. Pogoda w tych dniach powinna dopisywać. W związku z tym głodni Bełchatowianie będą mogli skosztować różnorodnych dań w czasie najbliższego weekendu. W piątek właściciele zapraszają od godziny 15:00 do 21:00, w sobotę od 12:00 do 21:00. Z kolei w niedzielę będzie można wpaść na lunch i kolację pomiędzy godziną 12:00 a 20:00.

Jakich dań będzie można skosztować?

Przede wszystkim nie zabraknie potraw serwowanych w różnych regionach świata. Między innymi na talerzach gości znajdą się dania kuchni azjatyckiej, burito, tortilla, kuchnia polska, dania kuchni włoskiej, popularne fast food i pyszne desery.

Oprócz smakołyków na uczestników wydarzenia będą czekały liczne konkursy, a także strefa zabaw dla dzieci z dmuchawcami.

Zloty Food trucków organizuje się w różnych miastach w Polsce

W całej Polsce kilkanaście razy do roku organizuje się zloty mobilnych restauracji. Jeszcze nie tak dawno był to zazwyczaj biznes sezonowy. Jednak zimą bardzo często przed galeriami handlowymi również ustawiane są  Food trucki.

Szacuje się, że w naszym kraju zarejestrowanych jest około 1400 mobilnych restauracji. Chociaż z roku na rok coraz więcej ich przybywa.