Uwaga! Woda z wodociągu w Ławach jest niezdatna do picia

Sanepid wykrył niebezpieczne dla zdrowia bakterie coli w próbkach pobranych z wodociągu Ławy. Podobna sytuacja miała miejsce 25 czerwca. Wtedy również mieszkańców kilku wsi w gminie Bełchatów pozbawiono dostępu do wody z kranu. W związku z tym do pomocy włączyli się strażacy, którzy dowozili mieszkańcom wodę w butelkach i beczkowozach. 

Groźne bakterie coli w wodzie w gminie Bełchatów          

W Ławach po kilkumiesięcznej przerwie ponownie wykryto niebezpieczne dla zdrowia ludzi i zwierząt bakterie coli. Woda nie nadaje się do picia zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Mieszkańcy otrzymają wodę pitną z beczkowozów. Urząd Gminy i Strażacy zajmą się ponownie kolportażem wody pitnej dla ludzi i zwierząt gospodarskich.

Sanepid wydał komunikat w dniu 4.09.2021 r.

Informacja wydana przez Sanepid skierowana jest do mieszkańców kilku wsi w gminie Bełchatów: Anastazów, Adamów, Apolinów, Domiechowice, Emilin, Ławy, Kałduny, Mikorzyce, Józefów, Podwody Kolonia, Podwody, Wola Mikorska, Wola Kruszyńska, Zawady, Wygoda oraz Zalesna. Zalecenie swoim zasięgiem obejmuje też miejscowość Marszywiec w gminie Zelów.

Ile potrwa płukanie sieci wodociągowej? Może warto się bliżej przyjrzeć, kto zanieczyszcza wodę w ujęciu w Ławy?