Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

W Bełchatowskich szkołach odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej. Młodzieżowa Rada Miejska złożona będzie z przedstawicieli szkół podstawowych, ponadpodstawowych i zespołów szkół.

Kiedy wyniki?

Głosowanie rozpoczęło się 4 listopada o godzinie 9:00. Warte podkreślenia jest również to, że mieliśmy trzyosobowe komisje wyborcze – wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej to naprawdę poważna sprawa. Można też dodać, że nie zabrakło kampanii wyborczych – kandydaci musieli jakoś przekonywać do swoich racji.

Dobrze także spojrzeć na sytuację z nieco innej strony – wybory (jakie by nie były) to z pewnością ogromne przeżycie. Można też przypuszczać, że wiele osób zadaje sobie pytanie, kiedy poznamy wyniki? Czas oczekiwania może się dłużyć, ponieważ wyniki mamy poznać do 12 listopada. Brak dokładnego terminu ma związek, z tym że do 12 listopada należy przekazać oryginalne protokoły.

Każda szkoła podstawowa wprowadzi do Młodzieżowej Rady Miejskiej jedną osobę. Szkoły ponadpodstawowe i zespoły szkół mają po dwa miejsca.

Członków wybiera się na dwuletnią kadencję.