Zakup SUV-a w Bełchatowie – wskazówki i porady

Zależy Ci na komforcie swoim i bliskich w trakcie jazdy? Jeżeli planujesz zakup samochodu, to koniecznie rozważ wybór SUV-a. W Bełchatowie, podobnie jak w innych większych miastach, znajdziesz spory wybór aut tego typu. Zanim jednak zdecydujesz się na konkretny model i markę zwróć uwagę na istotne szczegóły. Ten poradnik pomoże Ci wybrać samochód i uniknąć przykrych niespodzianek.

Czy można kupić SUV-a w dobrym stanie do 50 tysięcy złotych?

Samochody typu SUV są obecnie jednymi z najpopularniejszych w Polsce. Jeszcze do niedawna kojarzono je z wysokim standardem, na który mało kto mógł sobie pozwolić. Aktualnie kupno auta typu SUV do 50 tys. zł nie stanowi większego problemu. W tej kwocie można znaleźć wiele ofert z bardzo dobrym wyposażeniem. Warto jednak sprawdzić opinie o poszczególnych modelach. Dzięki temu można dowiedzieć się czegoś więcej m.in. na temat kosztów eksploatacyjnych czy najczęstszych usterek.

Co uwzględnić przy zakupie samochodu?

Decydując się na zakup samochodu typu SUV, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Należy skupić się m.in. na:

  • kosztach utrzymania pojazdu,
  • rodzaju zawieszenia,
  • pojemności bagażnika,
  • systemach bezpieczeństwa,
  • rodzaju napędu,
  • mocy silnika,
  • dodatkowym wyposażeniu, które wpływa na komfort jazdy.

Zakup SUV-a w Bełchatowie z rynku wtórnego do kwoty 50 tysięcy złotych nie stanowi większego problemu. Samochody tego typu coraz częściej wybierane są jako auta codzienne, wykorzystywane do jazdy po mieście i okolicy. Niektórzy użytkownicy stawiają na dodatkowe wyposażenie, jakim jest napęd na cztery koła. Tego typu rozwiązanie jest idealne, szczególnie w okresie zimowym. Zapewnia dużo lepszą przyczepność do podłoża, a tym samym znacznie bezpieczniejszą podróż.

Wybierając samochód, warto również zwrócić uwagę na samą jednostkę napędową. Jeżeli pojazd wykorzystywany będzie wyłącznie do codziennego pokonywania krótkich dystansów, wówczas ten z mniejszym silnikiem i mocą będzie korzystniejszym wyborem. Auto tego typu jest znacznie tańsze w eksploatacji, gdyż zużywa mniej paliwa. Planujesz wykorzystywać SUV-a nie tylko do codziennej jazdy do pracy, ale również podczas weekendowych wypadów poza miasto? Warto zatem rozważyć kupno modelu z mocniejszym silnikiem. Przekłada się to na komfort jazdy w trasie i zapewnia odpowiednie przyśpieszenie, dzięki któremu np. manewry wyprzedzania trwają krócej i są bezpieczniejsze.

Nie bez znaczenia może być także dodatkowe wyposażenie. Nowe modele samochodów często mają specjalny czujnik martwego pola, który w przypadku większego samochodu, jakim jest SUV, jest niezwykle pomocy w trakcie jazdy. Plusem w nowoczesnych autach jest również funkcja zapamiętywania fotela, szczególnie kiedy z pojazdu korzysta kilku kierowców.

Ile kosztuje ubezpieczenie OC samochodów typu SUV?

Ubezpieczenie OC jest podstawowym rodzajem polisy, do której zakupu zobowiązany jest każdy właściciel samochodu. Brak ważnego OC wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Wpływ na wysokość składki takiej polisy ma wiele elementów, które dotyczą samego kierowcy, jak i ubezpieczanego pojazdu. Jednym z istotnych kryteriów jest miejsce zamieszkania ubezpieczającego. Mieszkańcy Bełchatowa mogą liczyć na znacznie korzystniejsze oferty niż osoby zameldowane w dużych aglomeracjach. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę liczbę mieszkańców miasta, a także częstotliwość występowania kolizji, jakie powodują jego kierowcy. Właściciel SUV-a z Bełchatowa może zatem liczyć na niższe stawki OC niż mieszkaniec Łodzi, który kupuje dokładnie ten sam model auta.

Dodatkowym kryterium wpływającym na wysokość składki OC jest wiek ubezpieczającego oraz jego stan cywilny. Osoby młode, które nie są w związku, muszą liczyć się z wyższymi składkami. Z informacji na stronie: https://rankomat.pl/samochod/ile-kosztuje-ubezpieczenie-samochodu-1 jasno  wynika, że znacznie korzystniejsze oferty otrzymują doświadczeni kierowcy oraz Ci w związkach małżeńskich. Dla ubezpieczycieli są oni mniej skłonni do podejmowania ryzyka niż młodsi kierowcy.

Ubezpieczyciele uwzględniają także parametry techniczne pojazdu. Biorą pod uwagę przede wszystkim pojemność silnika. Im większa, tym większa jest także sama składka. Właściciele SUV-ów muszą pamiętać, że niższe stawki polis OC przeznaczone są dla silników do pojemności 2.0. Decydując się na SUV-a z mocniejszym silnikiem, należy liczyć się ze znacznie wyższymi kwotami. Dodatkowo ważna jest marka pojazdu. Najwyższe stawki ubezpieczenia obowiązują dla pojazdów marki BMW, tuż za nimi znajdują się samochody marki Audi. Rozważasz zakup SUV-a marki Skoda czy Toyota? Być może uda Ci się zaoszczędzić na polisie komunikacyjnej.

Gdzie szukać taniego ubezpieczenia samochodu?

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe. Nie zawsze jednak kosztuje tyle samo. Żeby znaleźć zadowalającą ofertę, warto skorzystać z rankingów. Jeden z nich znajdziesz pod adresem: https://rankomat.pl/ranking-oc. Podając najważniejsze informacje, zyskasz dostęp do porównania wielu różnych ofert ubezpieczycieli działających na rynku. Pozwoli Ci to uniknąć zakupu drogiego ubezpieczenia, które gwarantuje dokładnie taką samą ochronę, jak znacznie atrakcyjniejsze cenowo oferty.