Zatrzymano uczestników bójki przy stadionie

Jesienią ubiegłego roku mieliśmy do czynienia z bójką przy stadionie GKS-u Bełchatów. Policja zatrzymała podejrzanych, ale nie wszystkich. Oczywiście nie oznaczało to końca poszukiwań winnych i co najistotniejsze, wykonana praca przełożyła się na sukces – do tego znacznie większy niż należało się spodziewać.

Podwójna niespodzianka

Bójka przy stadionie sprawiła wiele kłopotów, ale najważniejszy jest finał. Prowadzone śledztwo pozwoliło ustalić personalia trzech osób (na początku policja zidentyfikowała pięć osób). W takiej sytuacji nie pozostało nic innego jak przeprowadzenie skutecznego nalotu. Nalot się udał i co ważne, przy okazji odkryto nielegalny towar – papierosy i tytoń. Było tego sporo – znaleziono ponad 200 tys. sztuk nielegalnych papierosów i 55 kg suszu.

Na ten moment możemy mówić o tym, że prokurator zdecydował się na zastosowanie dozoru policyjnego. Można jednak przypuszczać, że na tym się nie skończy. Zresztą wystarczy wziąć pod uwagę, że udział w bójce to czyn, za który grożą nawet 3 lata więzienia.