Bełchatów – polski ośrodek szachowy w połowie września

Na przełomie lata i jesieni, dokładnie 16 września, miasto Bełchatów zamieni się w mekkę dla miłośników szachów. To właśnie wtedy odbędzie się trzecia edycja krajowego turnieju pod nazwą Gambit Bełchatowski. Miejsce rozgrywek to hala Energia, a rejestracja uczestników jest już otwarta.

Zapraszamy wszystkich entuzjastów szybkich gier szachowych do wzięcia udziału w turnieju Gambit Bełchatowski, który ponownie zagości w Bełchatowie. Wszyscy miłośnicy strategicznej gry królów mają możliwość zapisania się na ten wyjątkowy turniej. Zawody odbywają się w systemie szwajcarskim, a tempo partii to 10 minut plus 5 sekund na każdy kolejny ruch. Konkurencje będą podzielone na kategorię OPEN z dalszym podziałem na grupy wiekowe: do 14 lat oraz do 10 lat. Dodatkowym atutem jest fakt, że wyniki turnieju będą zgłoszone do oceny rankingowej FIDE.

Jeśli chcesz stanąć do walki na szachowej arenie w ramach Gambit Bełchatowskiego, nie zwlekaj z zgłoszeniem swojego udziału. Decyduje kolejność zgłoszeń, więc warto zdążyć przed innymi. Zarejestrować można się online poprzez stronę chessarbiter. W zgłoszeniu należy podać swoje pełne dane, czyli imię i nazwisko, wybraną kategorię, posiadaną rangę, datę urodzenia, miejsce zamieszkania oraz przynależność do klubu. Czas na zgłoszenie swojego udziału mija 13 września.