Minister Ziobro i kandydaci na posłów z województwa spotkali się na konferencji prasowej w Bełchatowie

Minister Zbigniew Ziobro, w towarzystwie kandydatów na posłów z naszego regionu – Ewy Wendrowskiej i Piotra Ciepluchy, uczestniczył w konferencji prasowej zorganizowanej na bełchatowskim placu Wolności. Wydarzenie to odbyło się w południe we wtorek.

Wizyta ministra Ziobry w Bełchatowie nie była jego pierwszą wizytą w tym mieście. Spotkanie z mediami miało miejsce 19 września, podczas zaplanowanej konferencji prasowej. Podczas tego wydarzenia przedstawiono kandydatów ubiegających się o miejsca w sejmie. Piotr Cieplucha reprezentował 9 okręg, zaś Ewa Wendrowska pojawiła się jako kandydatka z 10 okręgu.

Energetyka i przyszłość lokalnej kopalni oraz elektrowni od dawna są kluczowymi tematami dla mieszkańców Bełchatowa i okolic. Nic więc dziwnego, że te kwestie powróciły również podczas wtorkowej konferencji.

Początkowo to Wendrowska, reprezentująca nasz okręg, podkreśliła znaczenie bełchatowskiego kompleksu energetycznego dla całego sektora energetycznego Polski. Podkreśliła, że w Bełchatowie produkowane jest 20% energii dla całego kraju.