Praca dodatkowa – ja ją znaleźć?

Praca dodatkowa jest świetnym sposobem na dorobienie do domowego budżetu np. dla studentów, matek zajmujących się dziećmi czy po prostu osób, które potrzebują kolejnego źródła dochodu. Możliwości jest wiele – od pracy weekendowej do wieczornych zmian na różnorodnych stanowiskach.

Praca dodatkowa jest świetnym sposobem na dorobienie do domowego budżetu np. dla studentów, matek zajmujących się dziećmi czy po prostu osób, które potrzebują kolejnego źródła dochodu. Możliwości jest wiele – od pracy weekendowej do wieczornych zmian na różnorodnych stanowiskach. Czasami firmy oferują nawet stanowiska zdalne, co oznacza, że pracę można wykonywać we własnym domu. Najczęstszymi wyborami zainteresowanych są zajęcia takie jak sprzątanie, roznoszenie ulotek, wypełnianie ankiet, usługi kurierskie czy opieka nad dziećmi. Jakie są jednak najlepsze sposoby na znalezienie dodatkowej pracy?

Gdzie szukać ofert pracy dodatkowej?

W dzisiejszych czasach coraz trudniej znaleźć ciekawe ogłoszenia bez internetu. Komunikacja firm w zakresie zatrudnień właściwie w całości została przeniesiona do sieci. Na początek warto więc sprawdzić popularne, ale i lokalne portale oferujące szeroki wybór różnorodnych ogłoszeń o pracę. Oprócz klasycznych ofert dotyczących pełnoetatowego zatrudnienia znajdują się tutaj również ogłoszenia dotyczące pracy dodatkowej i sezonowej. Wiele stron ma możliwość bezpośredniego aplikowania w postaci wysłania zapisanego CV za pomocą jednego kliknięcia, co znacznie ułatwia proces rekrutacji.

Oferty w konkretnych obszarach zatrudnienia pojawiają się także na profilach firm oraz w specjalnie dedykowanych grupach na popularnych portalach społecznościowych. Jednym z takich przykładów jest firma Inwemer, która od 30 lat zajmuje się nie tylko zapewnieniem firmom i instytucjom publicznym usług porządkowych lub technicznych nieruchomości, ale również rekrutacją kadry pracowniczej. Oferty pracy, również tej dodatkowej, zamieszczane są na stronie Oferty pracy Inwemer gdzie przedstawione są propozycje współpracy na terenie całej Polski. Firma Inwemer zatrudnia obecnie ponad 7500 pracowników w różnych sektorach: utrzymywania czystości, techniczna obsługo budynku, koordynowanie zespołem czy stanowiska informatyczne.

Warto więc do nich dołączyć i często sprawdzać najnowsze oferty, bo może okazać się, że będzie to właśnie poszukiwana ciekawa praca dodatkowa. Coraz rzadziej zdarza się tradycyjne rozwieszanie ogłoszeń na słupach czy tablicach ogłoszeń, choć zwracaj uwagę również na nie – może akurat tutaj dostrzeżesz wymarzoną ofertę.

Znajdź pracę dodatkową dla siebie

Jeżeli jesteśmy zdecydowani na konkretny typ pracy to możemy sami znaleźć w sieci firmy zajmujące się tą dziedziną, bez pomocy mediów społecznościowych. Wiele z nich ma w swojej domenie specjalną zakładkę, w której znajdują się aktualne ogłoszenia i oferty pracy z różnych miast. Znajdziemy tam szczegółowe opisy wymagań, zadań i warunków zatrudnienia, co jest szczególnie ważne dla poszukujących pracy dodatkowej. Często łatwiej znaleźć zatrudnienie kontaktując się bezpośrednio z zainteresowaną firmą, niż przez portale pośredniczące, które mogą mieć problemy techniczne, co w konsekwencji sprawi, że nasze CV nie dotrze lub zainteresowanie ogłoszeniem będzie tak wysokie, że firma nawet nie odczyta wiadomości. W taki sposób można znaleźć np. dorywcze zatrudnienie związane ze sprzątaniem i utrzymywaniem czystości w różnych obiektach. Możemy dopasować godziny z własnego grafiku do ogłoszeń, a także wybrać konkretne instytucje i obiekty, w których mielibyśmy pracować, co jest dodatkowym atutem. Takie oferty możemy znaleźć np. na stronie inwemer.pl, czyli domenie firmy zajmującej się utrzymywaniem czystości wewnątrz budynków w całej Polsce. W zakładce „Praca” czekają dziesiątki ofert, które możemy dopasować do własnych oczekiwań.

Praca dodatkowa z domu

Praca dodatkowa, którą można wykonywać w domowym zaciszu wydaje się bardzo ciekawą opcją. Nie jest to jednak, jak mogłoby się wydawać, najłatwiejszy sposób na zarobek, bowiem żeby znaleźć zatrudnienie w takiej dziedzinie zazwyczaj potrzebne są konkretne umiejętności. Znasz język obcy na wysokim poziomie, potrafisz uczyć, dokonywać korekty tekstów czy znasz się na obsłudze różnych programów komputerowych? Prawdopodobieństwo znalezienia pracy jest wtedy dużo wyższe, a oferty ciekawsze. Jeżeli jednak nie masz tych cenionych na rynku pracy umiejętności, a chcesz pracować z domu to możesz zdecydować się na kursy i szkolenia, które wraz z upływem czasu dadzą ci szersze pole wyboru zatrudnienia.