Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w mieście: montaż oświetlenia oraz nowości dla mieszkańców

Na nadchodzące święta Bożego Narodzenia miasto przybiera wyjątkową oprawę, a prace związane z montażem świątecznej iluminacji są w pełnym toku. Niektóre miejsca w centrum, jak plac Narutowicza, już teraz cieszą oko błyskotkami ozdabiającymi latarnie uliczne. W tym roku nie zabraknie także nowych dodatków do oświetlenia miejskiego.

Zgodnie z tradycją, świąteczne dekoracje świetlne będą zdobić nie tylko plac Wolności i plac Narutowicza, ale również główne arterie miejskie oraz ronda. Zaletą takich ozdób jest to, że można je podziwiać również w otoczeniu kościołów bełchatowskich. Prace instalacyjne są już w trakcie realizacji, a całość planuje się ukończyć przed połową grudnia.

Dla mieszkańców, jak co roku, centrum miasta zostanie ozdobione majestatycznym, ośmiometrowym drzewkiem świątecznym, które będzie mienić się kolorami dzięki nałożonym światełkom i bombkom. Popularne wśród lokalnej społeczności sanie z reniferami oraz ozdoba nawiązująca do świątecznej kartki także zagoszczą w sercu miasta. Całości dopełniają migoczące kule, które będą zawisłe na słupach oświetleniowych, a drzewa zostaną uwieńczone świetlnymi sopelkami, tubami oraz warkoczami. Drzewo stojące przy Miejskim Centrum Kultury, jak co roku, zostanie wyszykowane setkami świetlnych sznurów. W miejscu tradycyjnej fontanny znajdzie się jej świąteczna odpowiedniczka – fontanna ledowa.