W bełchatowskim DPS-ie

W bełchatowskim DPS-ie potrzeba wolontariuszy

W bełchatowskim DPS-ie potrzeba wolontariuszy

W bełchatowskim DPS-ie sytuacja nie jest najlepsza. Okazuje się, że brakuje w nim wolontariuszy i pracowników, którzy byliby w stanie zadbać o dobro wszystkich pensjonariuszy. Potrzebna jest przede wszystkim pomoc w opiece nad seniorami, w czym niestety obecny personel nie daje sobie rady.

Starosta powiatu bełchatowskiego apeluje

Starosta powiatu bełchatowskiego, Dorota Pędziwiatr, prosi chętne osoby, aby wsparły pracowników Domu Pomocy Społecznej. Swój apel wystosowała zarówno do organizacji pozarządowych, jak i zwykłych mieszkańców rejonu. Bełchatowski DPS miał niedawno do czynienia z kryzysem, związanym z zakażeniem koronawirusem. We wrześniu br. potwierdzono zakażenie wirusem u kilku osób z personelu, a także pensjonariuszy. Część seniorów została w tamtym czasie przewieziona do szpitala.

Czy wirus jest jedynym zagrożeniem w DPS-ie?

Czy wirus jest jedynym zagrożeniem w DPS-ie? Jak się okazuje, to nie koronowirus zagraża stanowi bełchatowskich pensjonariusz a znaczne braki wśród wolontariuszy i pracowników. Dorota Pędziwiatr zachęca wszystkich mieszkańców rejonu do wolontariatu w domach pomocy społecznej, również tego w Zabłotach. Do jakich prac potrzebni są wolontariusze? Na chwilę obecną potrzebne są osoby chętne do pomocy w kuchni, opieki nad pensjonariuszami oraz wykonywania prac porządkowych w pomieszczeniach.

Kto może pomóc w bełchatowskim DPS-ie?

Kto może zostać wolontariuszem w DPS-ie? Do pomocy proszone są osoby z wykształceniem minimum średnim z kierunkami: opiekun medyczny, opiekun kwalifikowany w DPS i asystent osoby niepełnosprawnej. Wszystkie osoby, które spełniają te wymagania,  a przede wszystkim mają dobre serce, zaprasza się do zgłaszania się do Wydziału Spraw Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Bełchatowie, tel.: (44) 635-86-28.